Skontaktuj się z nami

Kontakt
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczka w RUCHu) już od 222,00 zł.
Wersje językowe
Waluty
Promocje
Ceremonialne kadzidło Rapé Kuntanawa Yunu
Ceremonialne kadzidło Rapé Kuntanawa Yunu
39,99 zł 28,88 zł
Kaxinawa Sananga
Kaxinawa Sananga
94,99 zł 89,99 zł
Leśny Kalendarz na 2021 rok
Leśny Kalendarz na 2021 rok
8,00 zł 0,01 zł
szt.
Zestaw Rapé 12x3g
Zestaw Rapé 12x3g
399,99 zł 339,99 zł
szt.
Zestaw Rapé 6x6g
Zestaw Rapé 6x6g
359,99 zł 299,99 zł
szt.
Zestaw Rapé 6x3g
Zestaw Rapé 6x3g
209,99 zł 169,99 zł
szt.
Ormus Inner Power™
Ormus Inner Power™
79,99 zł 69,99 zł
Ormus Clarity™
Ormus Clarity™
79,99 zł 69,99 zł
Zestaw Rapé 3x3g
Zestaw Rapé 3x3g
109,99 zł 99,99 zł
szt.
Zestaw Rapé 3x6g
Zestaw Rapé 3x6g
189,99 zł 154,99 zł
szt.
Zestaw Rapé 12x6g
Zestaw Rapé 12x6g
649,99 zł 589,99 zł
szt.
Produkt dnia
Ambil Jugo de Mapacho™
Ambil Jugo de Mapacho™
59,99 zł
Ormus Shamanic™
Ormus Shamanic™
79,99 zł
Kolorowe misy kryształowe 432Hz 6''-12''
Kolorowe misy kryształowe 432Hz 6''-12''
5 499,99 zł
Nowości
Kaxinawa Sananga
Kaxinawa Sananga
94,99 zł 89,99 zł
Kuripe ,,Universe"
Kuripe ,,Universe"
249,99 zł
Kuripe Plemienne Yawanawa
Kuripe Plemienne Yawanawa
599,99 zł
szt.
Kuripe Plemienne Yawanawa
Kuripe Plemienne Yawanawa
599,99 zł
szt.
Kuripe bambusowe  - BOA
Kuripe bambusowe - BOA
599,00 zł
szt.
Kuripe bambusowe  - BOA
Kuripe bambusowe - BOA
599,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Opcje przeglądania

Czym jest Palo Santo? 

Otóż Palo Santo to nic innego jak gatunek drzewa, którego oficjalna nazwa to Bursera graveolens. Zaskoczony? Roślinę tą potocznie nazywa się ,,świętym drzewem" ze względu na swoje wyjątkowe właściwości. Obecnie jednak nazwa Palo Santo jest zarezerwowana dla małych drewienek, które służą za naturalne kadzidełka. Te małe i niepozorne drewienka posiadają wyjątkowy zapach, który jest w stanie nie tylko odprężyć umysł oraz ciało, ale także pozytywnie wpłynąć na atmosferę pomieszczenia. Z roku na rok popularność Palo Santo coraz bardziej wzrasta, a to wszystko za sprawą unikalnego zapachu oraz zupełnie innego poziomu relaksu na jaki jest w stanie wynieść duszę człowieka to magiczne kadzidełko. Choć wokół Palo Santo narasta bardzo dużo mitów, przez co wiele osób jest co do niego sceptycznie nastawionych, każdy kto chociaż raz miał okazję odpalić to kadzidełko w swoim pomieszczeniu, jest w stanie jednoznacznie potwierdzić jego dobroczynne działanie. 

  • nowość
Palo Santo - 33 Essences Palo Santo - 33 Essences
Cena: 29,99 zł
zobacz więcej
Palo Santo - 7 Archaniołów Palo Santo - 7 Archaniołów
Cena: 29,99 zł
zobacz więcej
Palo Santo - Dobry biznes Palo Santo - Dobry biznes
Cena: 29,99 zł
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
Palo Santo - Mnożenie pieniędzy Palo Santo - Mnożenie pieniędzy
Cena: 29,99 zł
zobacz więcej
Palo Santo - Ochrona domu Palo Santo - Ochrona domu
Cena: 29,99 zł
zobacz więcej
Palo Santo - Ochronne Palo Santo - Ochronne
Cena: 29,99 zł
zobacz więcej
Palo Santo - stożki Palo Santo - stożki
Cena: 19,99 zł
zobacz więcej

Jak jest pozyskiwane kadzidło Palo Santo? 

Mimo swojej ogromnej popularności oraz stosunkowo dużego popytu, wśród osób, które regularnie używają Palo Santo, wciąż panuje duża niewiedza co do pochodzenia oraz sposobu pozyskiwania tego produktu. Zacznijmy zatem od początku, czyli od pochodzenia drzewa Bursera graveolens. Otóż Bursera graveolens naturalnie występuje na terenie Ameryki Południowej, Meksyku oraz na wyspach Galapagos.
W trakcie kwitnięcia (czyli od stycznia do czerwca) mieszkańcy tych terenów mają możliwość wdychania lekko słodkiego zapachu jaki wydzielaniem to magiczne drzewo. Tak jak wspomnieliśmy nazwa Palo Santo pochodzi bezpośrednio od hiszpańskiego określenia ,,święte drzewo". Już w bardzo odległych czasach gałązki Palo Santo były zbierane przez lokalną ludność, a następnie wykorzystywane między innymi do aromaterapii. Obecnie Palo Santo ma bardzo szerokie zastosowanie. Wbrew pozorom nie używa się go jedynie do wytwarzania naturalnych kadzideł, drzewo to ma bowiem doskonałą strukturę, która pozwala na tworzenie materko, czyli naczyń potrzebnych do przyrządzania herbaty Yerba Mate. Jak widać zastosowania świętego drzewa są naprawdę bardzo szerokie. Sam proces pozyskiwania kadzideł z Palo Santo również wyróżnia się na tle innych tego typu produktów. Dlaczego? Otóż na terenach krajów, na których rosną Palo Santo obowiązuje zakaz ich wycinania. W praktyce oznacza to, że kadzidła mogą być pozyskiwane wyłącznie z drzew obumarłych (w naturalny sposób) oraz z opadłych gałęzi. Jest to znacznie lepsze oraz bardziej ekologiczne rozwiązanie.

 

Właściwości Palo Santo 

Na pytanie o właściwości Palo Santo częściowo już odpowiedzieliśmy, jednak warto jest jasno zaznaczyć, że lista dobroczynnych właściwości tego drzewa jest bardzo długa i wydłuża się proporcjonalnie do rosnącej świadomości wśród ludzi. Należy jasno zaznaczyć, że właściwości Palo Santo dzielą się na fizyczne oraz duchowe. Postaramy się zatem przybliżyć Ci obydwie grupy. 

 

Fizyczne właściwości Palo Santo 

Właściwości fizyczne to takie, które są namacalne i można je dostrzec niemal od pierwszego użycia. Przede wszystkim Palo Santo ma wprost obłędny zapach, który jest wykorzystywany w aromaterapii, a także w przemyśle kosmetycznym. Obecnie coraz więcej firm decyduje się na użycie zapachu Palo Santo w swoich kosmetykach. Co ciekawe dotyczy do zarówno firm, które zajmują się stricte kosmetykami pielęgnacyjnymi jak i producentów perfum oraz innych tego typu produktów. Specyficzny, aczkolwiek delikatny zapach Palo Santo jest w stanie odprężyć umysł oraz pomóc zrelaksować się ciału człowieka. Długotrwałe używanie kadzidła wykonanego z Palo Santo ma udowodnione działanie w walce między innymi z migrenami. Zapach Palo Santo działa kojąco na ciało człowieka, dla osób podatnych na aromaterapię może okazać się niezwykle pomocny w problemach takich jak na przykład nerwobóle

 

Właściwości duchowego oraz energetyczne Palo Santo 

Rdzenni mieszkańcy terenów, na których występuje drzewo Bursera graveolens twierdzą, że Palo Santo oczyszcza umysł oraz powoduje napływ dobrej energii. Energia ta pochodząca z naturalnego źródła jakim są gałązki drzewa, wspomaga koncentrację, powoduje wewnętrzny spokój, a także (co najważniejsze) przepełnia ciało człowieka witalnością. Kadzidło Palo Santo słynie ze swojego pozytywnego wpływu na osoby medytujące. Ludzie, którzy regularnie medytują, zauważyli realną poprawę swojego skupienia podczas medytacji, a także większe odprężenie oraz tak zwaną lekkość umysłu. 
Palo Santo służy również do oczyszczania przestrzeni z negatywnych energii i bytów. 
Drewienka są wykorzystywane bardzo często przy rytuale Kambo, ponieważ dym Palo Santo jest w stanie wzmocnić odruch wymiotny podczas jakże ciężkiego procesu przy użyciu żabki. 

 

Co jeszcze warto wiedzieć o Palo Santo?

Choć najpopularniejszym sposobem używania Palo Santo jest oczywiście opalanie kadzidła wykonanego z gałązek świętego drzewa, należy jasno podkreślić, że żywica drzewa Bursera graveolens również posiada wiele zalet. Do najważniejszych zalet Palo Santo należą oczywiście właściwości antyseptyczne, przeciwgrzybicze, a także przeciwwirusowe. Palo Santo błyskawicznie radzi sobie z wszelkimi infekcjami bakteryjnymi oraz grzybiczymi. Właściwości żywicy świętego drzewa są znane od pokoleń, dlatego bardzo często były one wykorzystywane do naturalnych sposobów leczenia. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl