Skontaktuj się z nami

Kontakt
Wersje językowe
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 250,00 zł.
Promocje
Kuripe - Szara Muszelka
Kuripe - Szara Muszelka
169,99 zł 119,99 zł
szt.
Kuripe Miedziane
Kuripe Miedziane
119,99 zł 105,99 zł
szt.
Rapé "Yopeiro"
Rapé "Yopeiro"
39,99 zł 35,99 zł
Palo Santo
Palo Santo
14,99 zł 12,99 zł
Biała Szałwia pęczek duży - Salvia Apiana
Biała Szałwia pęczek duży - Salvia Apiana
52,99 zł 49,99 zł
szt.
Nowości
Torebka na Rapé
Torebka na Rapé
139,99 zł
szt.
Omiatacz ,,Skrzydło"
Omiatacz ,,Skrzydło"
129,99 zł
szt.
Omiatacz ,,Muszelka"
Omiatacz ,,Muszelka"
129,99 zł
Omiatacz ,,Łapa niedźwiedzia"
Omiatacz ,,Łapa niedźwiedzia"
129,99 zł
szt.
Tepi orgonitowe
Tepi orgonitowe
149,99 zł
szt.
Orgonitowy stojak na kuripe+kuripe
Orgonitowy stojak na kuripe+kuripe
249,99 zł
szt.
Orgonitowy stojak na kuripe+kuripe
Orgonitowy stojak na kuripe+kuripe
249,99 zł
szt.
Biała Szałwia pęczek duży - Salvia Apiana
Biała Szałwia pęczek duży - Salvia Apiana
52,99 zł 49,99 zł
szt.
Leśny Kalendarz na 2020 rok
Leśny Kalendarz na 2020 rok
8,00 zł
Obraz Mocy - AYA
Obraz Mocy - AYA
299,99 zł
Obraz Mocy - ENLIGTENMENT
Obraz Mocy - ENLIGTENMENT
379,99 zł
Antyradiator ZDROWOiWIECZNIE
Antyradiator ZDROWOiWIECZNIE
24,99 zł
Rapé Katukina Nisural
Rapé Katukina Nisural
39,99 zł
Kuripe bambusowe "Kwiat"
Kuripe bambusowe "Kwiat"
159,99 zł
szt.

Catuaba - kora cięta

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 9,99 zł 9.99
ilość szt.
Zyskujesz 9 pkt [?]
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Catuaba
Erythroxylum catuaba
kora cięta 
skład: 100% kora cięta 
Erythroxylum catuaba 
Kraj pochodzenia: Brazylia

 

 

Catuaba jest małym drzewem porastającym tereny północnej Brazylii, gdzie uchodzi za najbardziej popularny afrodyzjak. Wzmacniający wpływ na funkcje seksualne już setki lat temu odkryli brazylijscy  Indianie Tupi, którzy sławili Catuabe w specjalnie skomponowanych na jej cześć pieśniach. Roślina po dziś dzień jest powszechnie wykorzystywana w brazylijskiej medycynie ciesząc się zastosowaniem nie tylko w problemach natury seksualnej ale także w dużej mierze jako substancja uspokajająca [1].

 

Właściwości i działanie:

Catuaba wykorzystywana jest jako stymulant centralnego układu nerwowego, którego działanie objawia się szczególnie w oddziaływaniu na męskie narządy płciowe w impotencji oraz osłabieniu seksualnym. Jak twierdzi znany brytyjski autor i badacz roślin leczniczych - Michael van Straten, omawiany surowiec roślinny wykazuje korzystny wpływ w sferze seksualnej zarówno u mężczyzn jak i u kobiet, jednak to właśnie u mężczyzn odnotowano najbardziej spektakularne efekty przy jednoczesnym braku skutków ubocznych nawet przy długotrwałym stosowaniu [1].

Roślina pomocna jest także w sytuacjach nadmiernego pobudzenia, nerwowości, stanach niepokoju, bezsenności związanej z nadciśnieniem, hipochondrii. Wykazuje działanie kardiotoniczne, ma także zdolność rozszerzania i rozluźniania naczyń krwionośnych. Uspokaja OUN dzięki czemu znajduje zastosowanie przy bólu związanym z ośrodkowym układem nerwowym (takimi jak rwa kulszowa i nerwoból) oraz przy nadmiernym przestymulowaniu i wyczerpaniu organizmu. Catuaba pomocna okazuje się także przy osłabieniu pamięci, infekcjach wirusowych czy bakteryjnych. Badania wykazują skuteczność E. catuaba w ochronie organizmów przed infekcjami E. coli i Staphylococcus aureus. Pomocna okazuje się być także w przypadku zakażenia wirusem HIV. Badane ekstrakty z catuaba w znacznym stopniu hamowały zarówno efekt cytopatyczny indukowany przez ludzki wirus niedoboru odporności (HIV), jak i ekspresję antygenu HIV. Dowiedziono, że aktywność przeciw wirusowi HIV indukowana jest, przynajmniej częściowo, przez hamowanie adsorpcji HIV do komórek. Otrzymane dane sugerują potencjał leczniczy wyciągów z Catuaba przeciwko zakażeniom oportunistycznym u pacjentów zakażonych HIV. [1, 2].

 

Pochodzenie:

E. catuaba spotkać można głównie w północnej części Brazylii – w Amazonas, Penambuco, Bahia, Para, Alagoas i Maranho [1].

  

Charakterystyka:

E. catuaba jest drzewem o niewielkich rozmiarach – od 2m do 4 m wysokości. Drzewo wydaje pomarańczowe i żółte kwiaty oraz małe, ciemnożółte i niejadalne owoce. Należy jednak zwrócić szczególna uwagę na panującą w chwili obecnej niewiedzę i niekompetencję wśród importerów ziół, którzy często mylą Erythroxylum catuaba(AJ Silva ex. Raym.-Hamet - nazwa została przyjęta w 1936 r.) określaną w Brazylii jako catuaba, z Trichilia catigua(A. Juss.), która dorasta 6-10 m wysokości, produkuje kremowe kwiaty i przez Brazylijczyków określany jest jako catigua i angelim-rosa. Uwagę zwrócić należy także na trzy inne (niezatwierdzone) nazwy botaniczne catuaba, które są obecnie stosowane niewłaściwie w handlu: Juniperus brasiliensis(który potocznie nazywany jest "małą catuabą"), Anemopaegma mirandum i Eriotheca candolleana , które są zupełnie innymi gatunkami. Anemopaegma jest ogromnym z rodziny Bignonia, dorastającym do 40 m wysokości i zwane przez Brazylijczyków catuaba-verdadeira [1]. Ten gatunek drzewa jest obecnie eksportowany z Brazylii przez niedoświadczonych lub nieetycznych zbieraczy (co powoduje włączenie do ziołowych produktów sprzedawanych obecnie w USA) jako "catuaba". Preferowanym gatunkiem w brazylijkim ziołolecznictwie niezmiennie pozostają Erythroxylum catuaba Trichilia catigua cieszące się najdłużej udokumentowaną historią użycia jako "duża i mała catuaba". Oba typy są stosowane zamiennie w brazylijskim ziołolecznictwie [1].

 

Skład chemiczny:

  • alkaloidy,
  • garbniki,
  • oleje aromatyczne,
  • żywice tłuszczowe,
  • fitosterole,
  • cyklolignany,
  • sekwenatory sekwencyjne,
  • flawonoidy [1].

 

Interakcje i skutki uboczne:

Dane dowodzące toksyczności oraz interakcji E. catuaba nie są znane. Długoletnie zastosowanie rośliny przez ziołolecznictwo brazylijskie nie wnosi informacji o toksyczności lub zaobserwowanych skutkach ubocznych. Wg Meira Penna jedynymi skutkami stosowania zioła są erotyczne sny i zwiększony popęd płciowy [1].

 

Przeciwwskazania:

Nie znane

 

 

Bibliografia:

  1. http://www.rain-tree.com/catuaba.htm#.WZM9VlXLy01
  2. Manabe H, Sakagami H, Ishizone H, et al. (1992). "Effects of Catuaba extracts on microbial and HIV infection". In Vivo. 6 (2): 161–165. PMID 1525337

 

 


 

 

 

 

 

 Ten naturalny produkt jest oferowany dla jego wartości historycznej i etnograficznej i jest dostarczany bez wyrażonej lub domniemanej przydatności do określonego celu. Jest to po prostu surowy okaz botaniczny lub próbka naukowa. Informacje przekazywane są przeznaczone wyłącznie do celów historycznych, naukowych i edukacyjnych i nie powinny być interpretowane jako zalecenie dla konkretnego zastosowania. Wykorzystanie i zastosowanie naszego produktu jest w decyzji, odpowiedzialności i ryzyka klienta.   

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl